Food Processor lll

תערוכת צילום בנושא "המזון כאמצעי להעברת מסר"

התערוכה תוצג בגלריה משופצת ומשוחזרת בבניין טמפלרי לשימור במתחם שרונה, דוד אלעזר 12 בניין 105, תל אביב יפו

פתיחת התערוכה: 9 באפריל, 20:00

9/4/2016-2/5/2016

אוצרת: דלית מרחב

לעתים נראה כי העיסוק היומיומי באוכל משתלט על חיינו, ותרבות השפע בה אנו חיים הינה מוגזמת אל מול החוסר המשווע. אנחנו נהנים לאכול, לגעת, לטעום, להריח, לבשל ולהתענג. מהצד השני, עומדים מנגד עינינו מודעות לבריאות, צרכנות, עוני, שחיתות, מיחזור, טבעונות ועוד. האוכל עשה כברת דרך מהמקום הפונקציונאלי שלו. כעת אנו נמצאים בעידן בו השפים הפכו לכוכבים, והנגישות למוצרים אטרקטיביים ולהתנסויות במטבח קוצרת הצלחה. 

מטרת התערוכה להדגיש את רוחב היריעה בכל עולם המזון, המשלב יופי, הנאה ותשוקה, יחד עם מגוון הבעיות הקשורות בנושא, כדוגמת הקשר שבין בישול ליוהרה והמרדף אחר חדשנות וראוותנות.

בין האמנים שיציגו בתערוכה: אבישג שאר ישוב, אלכס ליבק,  פסי גירש, טלי אמיתי טביב, אביר סולטן, דנה פרידלנד, אוהד צויגנברג, נאוה אוזן, נלי הורביץ, טלי אמיתי טביב, אופיר אייב,  דארו סולקאורי, רותם ליברזון, אסנת בן דב, טל סיוון, מירי דוידוביץ, רן הלל, דני לרנר, רביע באשא, אבשלום לוי, דן חיימוביץ,חיים יוסף, רותם ליברזון, טדי כהן ועוד רבים. 

טדי כהן, ירושלמי במקור, בוגר תקשורת חזותית מבצלאל, כיום מעצב גרפי וצלם, מציג בתערוכה תמונות מתוך פרויקט שנקרא  Real Vs. Candy. סוכריות שמוכרים במשקל מול המוצר האמיתי. הפרוייקט מתעסק במופשט אל מול המורכב, חיקוי מול מציאות ועוד. רגע לפני פתיחת התערוכה, התפנה להשיב על כמה שאלות :

מהיכן הרעיון לצילומי ממתקים?

כשעבדתי בסטודיו בש אינטראקטיב לפני כמה שנים קנינו תותים וסוכריות בשוק יום אחד. אחת הסוכריות היתה גומי בטעם תות ובצורה של תות. שמתי אותם אחד ליד השני וצילמתי לאינסטגרם. שם זה התחיל.

מה מסמלת בעייניך ההשוואה בין האימאג’ים ?
הרעיון היה להראות את הממתק מול הדבר האמיתי שהוא מייצג. צילמתי סידרה של כ 20 זוגות כאלה. real_VS_candy. מתערוכה מוצגים 3 צילומים מתוך הסידרה. עניין אותי ההבדלים בין האמיתי לממתק. ההפשטה שהממתקים עושים למציאות. אפשר לקרוא לזה "המתקה" 🙂 וכל ממתק עושה זאת בצורה שונה, לפעמים הממתק יותר גדול, לפעמים אותו גודל, בדרכ קטן יותר. וכששמים אותם אחד מול השני נוצרת השוואה מעניינת. אפשר להתפלסף שעות על סימולאקרה ומציאות והפשטה וייצור המוני והעידן המודרני…. אבל אני בעד שכל אחד יעשה אצ הפרשנות שלו לבד 🙂

מה החלום שלך? ובתחום הצילום? 

שאלה טובה. בתחום הצילום מעניין אותי לאן יתפתח הצילום בסלולרי. זה תחום שכאילו נחשב נחות היום אבל אני חושב שדווקא המגבלות של הסלולרי יכולות להיות יתרונות. גם העובדה שהמצלמה בסלולרי זמינה כל הזמן בכיס היא יתרון לדעתי. המצלמות בסלולרי נהיות טובות יותר משנה לשנה וזה די מדהים כמות הפיתוח שמשקיעים בזה. החלום שלי שיהיה אפשר לצלם עם העיניים בכלל ללא מצלמה חיצונית!

האם זו הפעם הראשונה בה אתה מציג בתערוכה? מתרגש?
הצגתי לא מזמן בתערוכת יחיד בגלריית הכולי עלמא שהיתה הצלחה גדולה. השתתפתי בנובמבר האחרון בExperiences Art Fair בפריז, הצגתי בעבר בלה קולטור ומציג גם החודש שם ובinternational photography festival. ב 2014 זכיתי במקום שלישי בתחרות צילום באייפון – http://www.ippawards.com/2014-winners/

מתרגש תמיד 🙂 

מה אתה אוהב לצלם ?

אני אוהב לצלם דברים יפים שאני רואה 🙂 בתור מעצב גרפי, מעניינת אותי ההשטחה של המציאות, הדו מימד הגרפי. צל למשל מאוד מעניין אותי. או להיפך, כשיש ערפל או אובך ואין שמש ואין צל אז גם יש מימד של השטחה והכל הופך לדו מימדי עם רקע לבן.

מה לא תצלם לעולם?

לא אצלם משהו שיכול להעליב או לפגוע במישהו אחר .

 

 teddy cohen

צילום של טדי כהן, מתוך פרוייקט:  Real Vs. Candy

teddy cohen (2)

צילום של טדי כהן, מתוך פרוייקט:  Real Vs. Candy

teddy cohen 3

צילום של טדי כהן, מתוך פרוייקט:  Real Vs. Candy

Orange

 צילום של טדי כהן, מתוך פרוייקט:  Real Vs. Candy

האינסטרגם של טדי:  https://www.instagram.com/teddyco/

שעות פעילות התערוכה:

ימים ראשון- חמישי 12:00-18:00

15/4 שישי 11:00-16:00

16/4 שבת 11:00-18:00

29/4 שישי (חג שני) 11:00-16:00

30/4 שבת 11:00-18:00

1-2/5 ימים א' ו-ב' 11:00-16:00

 

עלות כניסה: 15 ש"ח

 

לפרטים נוספים:

מירה בינרט // 052-7030504 // [email protected]

גלי עמרן //  054-5888030 // [email protected]

השארת תגובה